Korkak Kahraman

14 Şubat Dünya Kitap Değiş Tokuş Gününde Düşevindeydik Rüzgar Ali ile.

Artık sıkıldığı Winnie kitabını Derin’e verip ondan Korkak Kahraman’ı aldık.Eve dönüp kendimizce ana-oğul sevgililer gününü de kutladık üstüne ve akşam banyosundan sonra yatağa uzandığında yeni kitabını okumamı istedi.
Armadillo Arni’nin korkuları, onun korkularına gülen arkadaşları ve kendini kanıtlamaya çalışan Arni’nin korkularını yenmeye çalışırken başından geçenler gayet eğlenceli bir dille yazılmış.
Kitap bitip,RA uyuyunca düşündüm de her anne aslında bir kahraman.Korkak,heyecanlı,çekingen bile olsa aslında konu çocuğu olduğunda kahramanlaşıyor.
Fare fobimi Rüzgar’a da geçirmemek için adını yanımda andırmadığım hayvanın belgesellerini izledim onunla,kendi istifra ettiğim alanı temizleyemezken o çıkarttığında hiç de iğrenmediğimi,kakasını benim dışımda sadece babasının (o da kıvamı,miktarı hakkında detaylı bilgi verebildiği için)temizlemesine izin vermem v.s. aslında hiç eski benlik işler değiller.
İşe daha uzun duş yapabilmek için 200 ile giden ben,şimdi emekliler gibi 90 a ayarladığım hız sınırımla tın tın gider olmuşum.
Çocuklarının sağlığından sonra anneleri en çok korkutansa kendi sağlıklarını kaybetmek muhakkak ve tabii bu da yine kuzu için.
Sesim kısıkken farkettim ki varlığımda dahi,oğluşun 21 kere aynı şeyi sormasına benden başka aynı ses tonuyla aynı yanıtı verecek başka biri yok.
Anaokulu yemek listesini ezberleyip ona göre menü üretmek,müzik arabası yaptığı balonların sapları canını acıtmasın diye yara bantları ile kaplamak.
Bu liste uzaar gider.
Kimse kuzusunu bir başkasına emanet etmek durumunda kalmasın diyerek,Gamze Akbaş ve diğer ihtiyaç sahiplerine duyarsız kalmayalım demek istiyorum naçizane.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s