Sevilla Rüzgar’ı

Her seyahat yeni bir soluktur ve her yolculuk aslında bir mola demiş ünlü Türk düşünürü:) Bu düsturdan yola çıkarak soluklanalım diye ve düşünürün paella muhabbetinin de yadsınamaz katkısı ile düştük Sevilla yollarına.
Bebekliğinde öğlen uykuları 16 dakika ile sınırlı bir oğlanın anasıyım ben. Uyumayan,susmayan ve oturmayan 3 yaşında bir çocukla 4 saat uçmak nasıl oluyor derseniz, sandığınız/korktuğunuz kadar zor değil derim.
Rezil olmama ve daha da önemlisi oğlanı zıvanadan çıkarmama adına gözünüzün önüne getirebileceğiniz en büyük boy plaj çantasını, daha önce görmediği ufak yeni oyuncaklar ve çıkartma kitapları ile doldurup gak dediğinde zıplayan kaplan guk dediğinde hava taşıtları çıkartmaları vererek atlattım alnımın akı ile.
Turdaki yaşlı teyzeler indiğimizde ”maaşallah hiç sesini bile duymadık, ne uslu bir çocuk” bile dediler hatta.
Ne yardan ne serden geçebilen gezenti ama pimpirik anneler dijital oda dereceleri ile gezerler malumunuz. RA’nın zaten akan burnu, 3 yıldızlı otelimizin camlarından üfleyen soğuğu ile 18 derecede ve bildiğiniz otobanda uyuyorum hissiyatı veren gürültüsü ile yıkamadan/yıkanmadan sevgili eşimin yedek pijamalarının üzerine giydiğim geceliğimle sabahı sabah ettim.
Ama sabah kahvaltıda ananas, jambon, ballı tilo(ıhlamur) ile kahvaltı yapan RA İspanyol meydanını kahkahaları ile çınlatınca soluklanmanın önemini bir kez daha idrak ettim.
Şen olasın Sevilla şehri:)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s